چهارشنبه, 12 خرداد 1395 00:00

بیوگرافی و روابط عاشقانه ی جانان ارگودر

جانان ارگودر متولد 15 جولای (برج سرطان) 1977 در شهر استانبول است. مادرش رقیه ارگودر و پدرش دکتر اوستون ارگودر دانشمند علوم سیاسی و رئیس سابق دانشگاه بغازی ترکیه است. جانان از سن 4 سالگی تحت آموزش باله قرار گرفت که تا 10 سال بعد یعنی 14 سالگی به این تمرینات ادامه داد. او دوره ی ابتدایی اش را در مدرسه پیشرفته شیشلی گذراند اما پدرش سال بعد به دانشگاه سیراکیوز منتقل شد. آنها یک سال بعد به استانبول برگشتند.

او پس از دوره ابتدایی به مدرسه راهنمایی نور رفت و در نهایت از دبیرستان امریکایی اوسکوندر فارغ التحصیل شد. او در رشته زبان و ادبیات انگلیسی در دانشگاه استانبول پذیرفته شد اما پس از یک سال تحصیل در آنجا، کشور را به مقصد ایالات متحده امریکا ترک کرد. در امریکا او در کالج فرانکلین و مارشال شهر لنکستر به مدت چهار سال به تحصیل در رشته جامعه شناسی و تئاتر پرداخت. سپس در مدرسه هنر های نمایشی نیویورک موفق به کسب مدرک کارشناسی ارشد بازیگری شد. او همچنین در کارگاه هایی در آکادمی موسیقی و هنرهای دراماتیک لندن (LAMDA) شرکت کرد. او سپس در سال 2003موفق به کسب مقام افتخاری عضویت مادام العمر در استودیوی بازیگران نائل شد. در سال 2005 او با هم کلاسی اش کریس برک در آمریکا ازدواج کرد و چندین سال پس از شروع بازیگری اش نقش هایی را به خاطر پول پذیرفت.

او در سال 2007 به خاطر بازی در نقش نانسی در فیلم " تیراندازی به جانسون روبلینگ" موفق به کسب جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل در فستیوال بین المللی فیلم هوبوکن شد. او در همان سال 2007 پس از 14 سال زندگی در ایالات متحده به ترکیه بازگشت و در سریال " لبه ی تیغ" در نقش "سارا" بازی کرد. از مهارت های ویژه ی او می توان به رقص های تپ و فلامینکو اشاره کرد. او به زبان های ایتالیایی و آلمانی نیز در حد پایه آشنایی دارد و در اسب سواری هم مهارت دارد.

او در سال 2009 از همسر امریکایی اش جدا شد در حالی که از سال 2008 با تاردو فلوردن (بازیگر سریال هزار و یک شب) رابطه داشت. این رابطه 4 سال ادامه داشت تا اینکه نشانه هایی از خشونت و درگیری در خانه ای در گالاتا که جانان و فلوردن در آن با یکدیگر زندگی می کردند مشاهده شد که پس از این حادثه جانان خانه را ترک کرد و این رابطه سرانجام در ژوئیه 2013 به پایان رسید.

اما آن دو 4 ماه بعد در حالیکه در حال بوسیدن یکدیگر بودند در تکسیم مشاهده شدند. تاردو در توصیف این رابطه گفت که زندگی من به دو بخش پیش از جانان و پس از جانان تقسیم می شود. آخر همان هفته فلوردن با یک زن دیگر در بی اوغلو دیده شد و این عشق بزرگ برای همیشه به پایان رسید. قبلا هم سابقه هایی از خشونت در روابط فلوردن مشاهده شده بود که شکستن بینی معشوقه ی سابقش یکی از آن هاست. او همچنین در سال 2006 بر روی زنی با نام مستعار H.M چاقو کشیده بود که این قضیه رسانه ای نیز شده بود.

جانان پس از تاردو فورا با یالچین کونوک دوست شد و خیلی زود همه جا با او دیده شد. آن دو با یکدیگر به تماشای مسابقات ورزشی می رفتند و دوربین ها مدام در حال گرفتن عکس هایی از صورت های خوشحال آنها بودند. رابطه ی آنها که از سال 2014 آغاز شده بود تا همین اواخر ادامه داشت.

اکنون شایعاتی درباره ی جانان پس از بازی در سریال نبرد گل ها شکل گرفته که گفته شده او با کنان اجه رابطه دارد. آنها در اواخر ماه می در حالیکه داشتند از هم خداحافظی می کردند گیر دوربین خبرنگاران افتادند. گرچه هر دوی آنها هر گونه رابطه ای را تکذیب کردند اما با توجه به اینکه کنان اجه به زنان بزرگتر از خود علاقه ی بیشتری دارد و جانان نیز 3 سال از او بزرگتر است شاید بتوان این تکذیبیه را نادیده گرفت...!به صدای جانان گوش دهید (ترکی و انگلیسی)

نظر دهید

تمامی گزینه هایی که با ستاره مشخص شده اند باید پر شوند. کد HTML مورد قبول نیست.

جستجوی مطالب

خبرنامه

 

برای دریافت آخرین اخبار در مورد سریال ها و بازیگران
با وارد کردن آدرس پست الکترونیک خود خبرنامه ما را دریافت نمایید