جمعه, 29 ارديبهشت 1396 20:54

خلاصه سریال جزر و مد (بخش اول)

یامان پسری است از خانواده ای از هم پاشیده که در محله ای فقیر نشین زندگی می کند. او که پدرش را از دست داده با برادرش کنان و مادرش نوین زندگی می کند. مادر او که با مردی به نام حسن ازدواج کرده شب ها در یک کاباره آواز می خواند تا بتواند خرج زندگی و همچنین خوشگذرانی های حسن را بدهد. یک روز یامان به دلیل اصرار برادرش مجبور به همکاری با او در سرقت یک ماشین می شود که باعث دستگیری آنها می گردد. این حادثه موجب آشنایی یامان با وکیلی به نام سلیم شده که زندگی او را تغییر می دهد. کنان به یک سال زندان محکوم می شود و یامان که آزاد شده از سلیم تقاضای کار می کند و به عنوان باغبان عمارت او استخدام می شود. همسر سلیم (اندر) با حضور یامان در آن خانه مخالفت می کند اما علاقه پسرش مرت و همچنین اعتماد سلیم به یامان او را منصرف می کند.

 

نوین از سلیم خواهش می کند تا به پسرش کمک کند و راه را برای پیشرفت او هموار گرداند. سلیم که خود از فقر به اینجا رسیده و به ذات نیک یامان ایمان دارد قبول می کند که او را زیر سایه ی خود بگیرد. در همسایگی عمارت سلیم، فاروک و خانواده اش زندگی می کنند. فاروک که عشق سابق اندر بوده دختری به نام میرا دارد. یامان به میرا علاقمند شده و به او می گوید که هرگاه به او نیاز داشته باشد کنارش خواهد بود. دوست پسر میرا پسر شروری به نام اورکون است که با هاله به او خیانت می کند. اندر که اکنون به یامان اعتماد کرده از او می خواهد که در رنگ آمیزی ساختمان پدرش عاصم به او کمک کند. اورکون که گمان می کند یامان توجه میرا را به خود جلب کرده با دوستانش به ساختمان رفته و پس از کتک زدن یامان موجب آتش سوزی آنجا می شود. پس از این ماجرا هر دوی آنها تنبیه می شوند تا در ساختمان کار کنند اما پس از چند روز اورکون به جای خودش چند کارگر می آورد و از تنبیه فرار می کند.

 

سلیم از یامان می خواهد که خودش را برای شرکت در امتحان ورودی دانشگاه پدر اندر آماده کند تا بتواند بورس بگیرد. یامان قبول کرده و زمانی که از کار فارغ می شود تمام وقتش را به درس خواندن می گذراند. او که با مرت بسیار صمیمی شده از مشکلاتی که پشت سر گذاشته و خانواده اش با او صحبت می کند. او گهگاهی هم با میرا درد دل می کند و از زندگیش برای او می گوید. مرت نیز که دل در گرو عشق ایلول دارد از یامان کمک می گیرد تا با او ارتباط برقرار کند. ایلول توجهی به مرت ندارد و در عوض به یامان علاقمند می شود. در نهایت یامان مجبور می شود که صراحتا او را از خود براند. یامان تمام امتحانات ورودی و همچنین مصاحبه اش را به خوبی پشت سر می گذارد اما زمان آخرین امتحانش حوادث ناگواری روی می دهد. میرا که به خانه ی نوین (مادر یامان) رفته تا خبر خوش موفقیت یامان را به مادرش بدهد در آنجا بیهوش شده و به بیمارستان برده می شود. یامان که نگران میرا شده به بیمارستان رفته و از امتحانش جا می ماند.

 

میرا که عارضه ای در مغزش پیدا شده مورد جراحی قرار گرفته و بهبود می یابد اما والدینش تصمیم می گیرند که او را برای معاینه کامل تر به امریکا ببرند. پس از بهتر شدن میرا، یامان نزد عاصم رفته و به او می گوید حتی اگر بورس آنها را دریافت نکند موفق خواهد شد و این نظر عاصم را نسبت به او تغییر می دهد. مادر میرا (سوده) که خود از خانواده ای فقیر بوده علاقه ای به نزدیک شدن میرا و یامان به یکدیگر ندارد. او همچنین می خواهد با دور کردن میرا از ترکیه آتشی که می رود تا شعله ور شود را خاموش نماید. فاروک که ورشکست شده نمی تواند هزینه های این سفر را تامین کند. سلیم و اندر برای درمان میرا به او کمک مالی می کنند و اورکون که این را فهمیده نقشه ای می کشد تا یامان را دزد جلوه دهد. او برای این کار از حسن که ناپدری یامان است کمک می گیرد و پول ها را در گلدان اتاق یامان جاسازی می کند.

 

اکنون که همه دزد بودن یامان را باور کرده اند او دلیلی برای ماندن در آنجا نمی یابد و او پیش از گرفتن خبر پذیرشش در دانشگاه، عمارت را ترک می کند. او در یک بار کار می گیرد و در خانه ای متروکه کنار ساحل زندگی می کند. میرا از مرت می خواهد که به یامان بگوید هرگز به او شک نکرده است. موعد رفتن میرا به امریکا می شود و تمام دوستانش برای بدرقه او می روند. یامان هم در گوشه ای دور از انظار ایستاده و آنها را تماشا می کند. مرت که به یامان باور دارد تحقیقاتش را شروع می کند و متوجه نقشه ی اورکون می شود. سلیم که مدرکی برای اثبات این حرف ندارد با حقه اورکون را وادار به اعتراف می کند. اکنون که آنها می دانند چه اتفاقی افتاده کسی از جای یامان اطلاعی ندارد. اورکون که لو رفته دست به کار می شود تا پیش از آنکه میرا از این ماجرا بویی ببرد به او پیشنهاد ازدواج دهد. پیشنهادی که با پاسخ منفی میرا رو به رو می گردد... ادامه دارد ...

 

کدامیک از سریال های جدید را بیشتر می پسندید؟
کدامیک از سریال های جدید را بیشتر می پسندید؟
برای رای دادن لااقل یک گزینه را باید انتخاب کنید.

1 نظر

  • پاسخ دهید شنبه, 30 ارديبهشت 1396 18:36 فرستاده شده توسط سایه

    چرا ادامه شو نمیذارین؟من هر روز میام سر میزنم ولی چیزی نداشتین???

    گزارش کردن

نظر دهید

تمامی گزینه هایی که با ستاره مشخص شده اند باید پر شوند. کد HTML مورد قبول نیست.

جستجوی مطالب

خبرنامه

 

برای دریافت آخرین اخبار در مورد سریال ها و بازیگران
با وارد کردن آدرس پست الکترونیک خود خبرنامه ما را دریافت نمایید