جمعه, 29 ارديبهشت 1396 21:07

داستان سریال قشر مرفه (بخش اول)

داستان سریال در مورد تقابل بین اقشار مختلف در جامعه ی ترکیه است که نشان دهنده ی تفاوت سبک زندگی و تفکر در آن هاست. کرم که به عنوان پسر خدمتکار در عمارت خانواده ی چالهان بزرگ شده با نوه ی خانواده "مرت" که پدر و مادرش را از دست داده، دوستی دیرینه ای دارد. مرت برای سالها به امریکا می رود تا در آنجا تحصیل کرده و مدیریت شرکت پدرش را به عهده بگیرد. در این مدت این کرم است که باید جای خالی او را در شرکت پر کرده و به مشکلات سر و سامان دهد. اکنون که مرت در راه بازگشت به ترکیه است، کرم موقعیت را مناسب می بیند تا شرکت را ترک کرده و برای رسیدن به آرزوهای شخصیش تلاش کند. او که با دختری به نام شیرین معاشرت می کند بدون اینکه عاشقش باشد برای ازدواج با او برنامه ریزی کرده است.

 

جانسو که دختر متین و ثریا کوران است از زندگی مجلل خود خسته شده و در پی راهی برای ترک خانه و خانواده اش می گردد. او که از کودکی به بدقدم شهرت داشته همیشه توسط مادرش ثریا تحقیر می شود. جانسو صاحب یک خواهر به نام بانو و یک برادر به نام جان است. بانو که از همسرش جدا شده به عمارت پدری اش بازگشته و برای پیدا کردن جایگاه در شرکت خانوادگی از هیچ تلاشی فروگذار نمی کند. از طرف دیگر این جان است که تمام توجه پدر و مادرش را داشته و بر خلاف میلش باید مسئولیت زیادی از شرکت را به عهده بگیرد و این حسادت بانو را بر می انگیزد. جانسو که هیچ سهامی از شرکت نیز به او نمی رسد هیچ جایگاهی در این خانواده ی بزرگ ندارد. خانواده ای که رابطه ی نامشروع متین با زنی به نام ایشیل آن را بیش از پیش از هم پاشیده است.

 

مرت به ترکیه بازمی گردد و در نظر دارد که به سرعت ریاست شرکت را بر عهده بگیرد غافل از اینکه مادر بزرگش بدیعه نقشه های دیگری برای او در سر دارد. بدیعه از مرت می خواهد که مدتی مسئولیت فروشگاه ارگانیک را به عهده بگیرد تا شایستگی اش را به همه ثابت کند. بدیعه همچنین از مرت می خواهد که برای دیدن دختر کوران ها (جانسو) به سر قرار برود. مرت که خودش در آمریکا با دختری خارجی در ارتباط است علاقه ای به این آشنایی نشان نمی دهد. او از کرم می خواهد که به جای او به سر قرار برود و به جانسو بگوید که مرت کس دیگری را دوست دارد. ثریا که جانسو را وادار به رفتن به سر قرار کرده از او می خواهد که اینبار خرابکاری نکند. جانسو اما اعتقادی به ازدواج بدون عشق ندارد و از تکبر افراد ثروتمند بیزار است. او تصمیم می گیرد تا با سر و وضع بد به سر قرار برود تا طرف مقابل را منصرف کند. زمانی که او به رستوران می رسد با کرمی روبه رو می شود که در حال موآخذه ی پیشخدمت است. او که از رفتار کرم غرور و تکبر برداشت کرده آنجا را ترک می کند و با فالگیری مواجه می شود که او را به دنبال کردن نشانه ها برای پیدا کردن عشق واقعی تشویق می کند.

 

کرم به مرت خبر می دهد که آن دختر به سر قرار نرفته و این خبر بدیعه را بسیار عصبانی می کند. مرت که علاقه ای به کار کردن در فروشگاه ندارد، از کرم خواهش می کند که به مدت یک ماه به جای او و با نام او در آنجا مدیریت کند. کرم به عنوان آخرین لطف می پذیرد که برنامه هایش را به مدت یک ماه به تعویق بیاندازد. جانسو که به دنبال نشانه ها می گردد چندین بار با یک آگهی استخدام مواجه شده و بالاخره به آنجا می رود. او خیلی زود در فروشگاه محصولات ارگانیک استخدام می شود. او در آنجا با دختر سرزنده و مهربانی به نام اجه آشنا می شود که خیلی زود به دوستانی صمیمی برای یکدیگر تبدیل می شوند. جانسو در فروشگاه با کرم مواجه شده و گمان می کند او همان مرت چالهان است و کرم هم که با همین نام به آنجا رفته بر این فکر او صحه می گذارد. اجه که در همان نگاه اول عاشق کرم شده برای جلب توجه او هر کاری می کند.

 

کرم با دیدن جانسو بدون اینکه او را بشناسد به او علاقمند می شود و توجه او جانسو را معذب می کند. او به خاطر دوستش اجه تلاش می کند که از کرم دوری کند. از طرفی مرت واقعی به عنوان دستیار کرم به فروشگاه رفته و با رفتار سرد اجه رو به رو می شود. او که عادت به چنین رفتاری از سوی دخترها ندارد با کرم شرط می بندد که در ظرف چند روز اجه را عاشق خود کند. او اکنون کاری جز جلب توجه اجه ندارد. اجه ای که تمام فکر و ذکرش نزد کرم است.
جانسو که شغلش را از خانواده ی مرفه اش پنهان کرده، از مادرش می خواهد که به او اجازه دهد تا به تنهایی زندگی کند اما با مخالفت او رو به رو می شود. ثریا که با مسئله ی خیانت متین دست به گریبان است چاره ای جز تحمل وضع موجود ندارد. او نمی خواهد که تمام ثروت و آسایشش را با طلاق گرفتن از دست بدهد. معشوقه ی متین (ایشیل) که دختر خدمتکار ثریا بوده، برای آزار او دست به هر کاری می زند. او از متین صاحب دختری به نام "الا" شده که دانستن این موضوع ثریا را کاملا از هم می پاشد... ادامه دارد ...

 

کدامیک از سریال های جدید را بیشتر می پسندید؟
کدامیک از سریال های جدید را بیشتر می پسندید؟
برای رای دادن لااقل یک گزینه را باید انتخاب کنید.

نظر دهید

تمامی گزینه هایی که با ستاره مشخص شده اند باید پر شوند. کد HTML مورد قبول نیست.

جستجوی مطالب

خبرنامه

 

برای دریافت آخرین اخبار در مورد سریال ها و بازیگران
با وارد کردن آدرس پست الکترونیک خود خبرنامه ما را دریافت نمایید