جمعه, 04 تیر 1395 00:00

فروشگاه آنلاین لباس های وینتیج آهو یائتو

آهو یائتو بازیگر نقش جانان در سریال گوزل از 14 سالگی شروع به کار کرد و بعد از گذراندن دوره های مدلینگ و بازیگری، کار خود را ابتدا با مدلینگ و حضور در فشن شوهای مختلف آغاز کرد و رفته رفته وارد کار اجرا و بازیگری نیز شد. او در سریال های بسیاری حضور داشته که "عشق و جزا" و "گوزل" از مهمترین آنها هستند که در هر دوی این مجموعه ها همبازی نورگل یشیلچای بود.
آهو علاوه بر کارهای خود، در زمینه ی پوشاک و مد و فشن نیز فعالیت دارد و از آنجایی که یک مدل با تجربه است و در بسیاری از فشن شوهای معتبر عرض اندام کرده، سعی داشته در راستای شغل و علاقه مندی های خود سایتی را راه اندازی کند تا علاقه مندان بتوانند از این سرویس به صورت آنلاین استفاده کنند.
او در این سایت تمرکز بیشتری بر پوشاک قدیمی وینتج دارد. وینتیج به اشیاء و یا پوشاک قدیمی و تولیدات خاص و ماندگار بین سال های 1920 تا 1980 گفته می شود که نشانه های زمان خود یا طراح خود را به همراه داشته و در سال موردنظر از نظر طراحی و فروش برجسته بوده باشد. در واقع سبک وینتیج طرزی خاص در صنعت پوشاک است که هر کسی نمی تواند این سبک را در پوشش خود استفاده کند. زیرا به کار بردن این سبک نیاز به علاقه و روحی متناسب با این طرز دارد. همچنین طراحی های خاص و منتخب یک استایلیست خاص در یک زمان مشخص از تاریخ که اثرات ماندگار دوران تولید خود را نیز به همراه داشته و هم اینک نیز در دنیای مد قابل استفاده باشد سبک وینتیج شمرده می شود. آثاری ماندنی، منتخب و باارزش از دورانی مشخص که در زمان خود بین بهترین ها جای داشته است. این را نیز خاطر نشان کنیم که هر لباس دسته دو وینتیج نیست. بلکه باید طراحی و تولید دوران خاصی باشد و مشخصه ی معلومی از آن دوران را دارا باشد. در واقع دو کلمه ی "وینتیج" و "لباس دسته دو" همان قدر که به هم شبیه هستند، کاملا با هم تفاوت دارند. دسته دو به لباس هایی گفته می شود که از سال 2000 تا زمان حال استفاده شده و هم اینک برای مصرف دوباره به فروش خواهند رسید. آهو یائتو در این زمینه فعالیت دارد.


او علاوه بر سایت خود یک Showroom نیز در منطقه ی ببک استانبول بر پا کرده تا کسانی که علاقه مند دیدن کلکسیون های او از نزدیک هستند از این مزون دیدن کنند. او در مصاحبه ای در این زمینه گفت: "این علاقه از دوران کودکی در من شکل گرفت. تا حدی که لباس ها، کلاه ها و کیف و کفش های قدیمی مادربزرگ و بزرگترهای خود را جمع آوری و به شکل کلکسیونی در آوردم. همچنین طراحی های خاص وینتیج را نیز از هر کجا که به دستم می رسید خریداری و در کنار آنها نگهداری می کردم. تا اینکه با پیشرفت این کلکسیون تصمیم به تاسیس یک فروشگاه آنلاین گرفتم. علاوه بر Showroom که در منطقه ی ببک در استانبول واقع شده است، سایت auvintage.com را نیز در سال 2012 راه اندازی کردیم تا از این طریق به تمام ترکیه و حتی دنیا سرویس دهی آنلاین داشته باشیم. همچنین هدف ما از راه اندازی سایت تا حدی این بوده که از تمام دنیا به ما دسترسی داشته باشند. حتی برای کسانی که قصد فروش لباس های دسته دو خود را دارند، بخشی به نام "می خواهم بفروشم" طراحی کردیم که هر کس بتواند فرم مربوط در این بخش را پر کرده و بعد از بررسی های تیم مخصوص ما که مادرم نیز یکی از اعضای آن است لباس خود را در ویترین فروش قرار دهد. همچنین کسانی که وبلاگ می نویسند می توانند با این سایت همکاری داشته باشند. در این سایت حراج های آنلاین نیز داریم که به عنوان مثال لباس یک بازیگر را به حراج می گذاریم و درآمد حاصل از آن را به موسسات خیریه می بخشیم."


او در ارتباط با زندگی خصوصی خود گفت: "پدر و مادرم زمانی که 7 سال داشتم از هم جدا شدند، اما من هیچوقت احساس تنهایی یا افسردگی نداشتم زیرا مادرم انسانی مدرن است و ما همیشه با پدرم و خانواده اش ارتباط داشتیم. از 14 سالگی وارد بازار کار شدم و تجربیات بسیاری کسب کردم. بعد از ازدواج و صاحب فرزند شدن زندگی جدیدی برای من آغاز شد. من و همسر سابقم نیز بعد از جدایی سعی کردیم، پسرم تحت تاثیر این شرایط قرار نگیرد. بعد از به دنیا آمدن "کمال" پسرم، سرعت من در کارها بیشتر شده و سعی می کنم در هر کاری برنامه ریزی داشته باشم تا بتوانم وقت کافی برای بودن در کنار فرزندم ذخیره کنم."


آهو در ادامه در رابطه با سبک پوشش خود گفت: "به جرات می توانم بگویم که 70% لباس های داخل کمد من وینتیج است. معمولا در پوشش روزانه این سبک را با طرز مدرن اسپرت ترکیب و استفاده می کنم که برای کسانی که تازه شروع به استفاده از این سبک کرده اند، کمی ریسک به همراه دارد و دقت بیشتری می طلبد. معمولا از کفش های راحت و اسنیکر استفاده می کنم، اما برای دعوت و میهمانی های شب پیراهن های کوتاه و کفش های پاشنه دار را ترجیح می دهم."
او از سنین پایین در دنیای مد و فشن حضور داشته و علاوه بر تلویزیون، در این زمینه نیز فعالیت های بسیاری از خود به نمایش گذاشته است.

1 نظر

  • پاسخ دهید جمعه, 04 تیر 1395 11:08 فرستاده شده توسط سمیرا

    لطفا بیوگرافی آهو یائتو رو هم بذارید ممنون

    گزارش کردن

نظر دهید

تمامی گزینه هایی که با ستاره مشخص شده اند باید پر شوند. کد HTML مورد قبول نیست.

جستجوی مطالب

خبرنامه

 

برای دریافت آخرین اخبار در مورد سریال ها و بازیگران
با وارد کردن آدرس پست الکترونیک خود خبرنامه ما را دریافت نمایید