دوشنبه, 29 آذر 1395 00:00

سریال تلویزیونی نبوغ خالص (Pure Genius)

نبوغ خالص یک سریال تلویزیونی آمریکایی پزشکی است که به وسیله ی جیسون کاتمیس کارگردانی شده و نقش اصلی آن را درموت ملرونی (Dermot Mulroney) بر عهده دارد. در داستان این سریال "جیمز بل" یک میلیونر سیلیکون ولی است که رویای ساختن یک بیمارستان با تکنولوژی نهایی برش لبه را برای درمان بیماری های نادر و غیر قابل درمان دارد.

او با یک جراح ماوریک به نام "دکتر والتر والاس" همکاری می کند که وظیفه ی هدایت پروژه ی پاکسازی بوروکراسی از پزشکی، ترویج تفکر رو به پیشرفت، راه اندازی تکنولوژی های پیشرفته و نجات جان بیمار بدون هیچ هزینه ای را بر عهده دارد. دکتر والاس به خاطر استفاده از دارویی بدون تاییدیه ی FDA برای یک بیمار 8 ساله که جانش را از دست می دهد از کار اخراج می گردد.

او سپس برای پیوستن به بانکر هیل دعوت می شود و یک اسکن سه بعدی از بدن او گرفته می شود که به عنوان یک مدل نامیرا از او مورد استفاده قرار گیرد. جیمز یک تور سریع برای بازدید از بانکر هیل به او پیشنهاد می کند. آنها تصمیم دارند به زنی باردار که به سرطان مبتلاست برای زنده ماندن خودش و فرزندش کمک کنند. آنها می خواهند که پس از 20 هفتگی جنین مادر را مورد عمل جراحی قرار داده و غدد سرطانی را از بدن وی خارج کنند.

والاس ابتدا جراحی را به کمک یک مدل 3 بعدی از تومور تمرین می کند. در عین حال بیمار دیگری که یک دختر 15 ساله ی در حال اغماست نیز به کمک احتیاج دارد.... این سریال به طور کلی بر محور درمان بیماری های سخت در بانکر هیل می چرخد و میتنواند توجه افراد علاقمند به سریال هایی با تم پزشکی را جلب کند.

اگر چه درباره ی این سریال نقد های بسیاری صورت گرفته و در بین 18 نقد تنها توانسته امتیاز 43 از 100 را به خود اختصاص دهد اما با توجه به امتیاز بالای آن در سایت IMDB (7.2 از 10) می توان اینطور نتیجه گیری کرد که "نبوغ خالص" اگر چه نتوانسته توجه منتقدان را به خود جلب کند اما برای بینندگان جذابیت زیادی داشته است. این سریال را می توانید از سایت های زیر دانلود کنید:
سایت هستی دی ال

سایت ابر فیلم

بهترین سریال خارجی چند سال اخیر از نظر شما کدامست؟
بهترین سریال خارجی چند سال اخیر از نظر شما کدامست؟
برای رای دادن لااقل یک گزینه را باید انتخاب کنید.

از نظر شما بهترین سریال کمدی خارجی در سال های اخیر کدامست؟
از نظر شما بهترین سریال کمدی خارجی در سال های اخیر کدامست؟
برای رای دادن لااقل یک گزینه را باید انتخاب کنید.
 

نظر دهید

تمامی گزینه هایی که با ستاره مشخص شده اند باید پر شوند. کد HTML مورد قبول نیست.

جستجوی مطالب

خبرنامه

 

برای دریافت آخرین اخبار در مورد سریال ها و بازیگران
با وارد کردن آدرس پست الکترونیک خود خبرنامه ما را دریافت نمایید