جمعه, 12 خرداد 1396 11:25

سریال خدایان آمریکایی (American Gods)

سریال خدایان آمریکایی موضوع بسیار متفاوتی دارد و به جنگ بین خدایان قدیمی و جدید می پردازد. خدایان قدیمی و سنت های آنها در سراسر جهان از اینکه معتقدان آنها با خدایان جدیدی چون تکنولوژی، پول و ستاره ها اغوا شوند در هراس هستند و مرگ آنها در چنین شرایطی یکی از نگرانی های آن ها می باشد. شادو مون که بعد از مرگ همسرش به کلی سرگردان است، بادیگارد شخصی به نام آقای چهارشنبه می شود، اما آقای چهارشنبه فرد معمولی نیست، بلکه او یک خدای قدیمی قدرتمند می باشد و درصدد است برای انجام ماموریت خود ارتشی بسازد و شکوه گذشته ی خود را دوباره زنده کند.

 

وقتی برای اولین‌بار خبر ساخت اقتباس تلویزیونی رمان نیل گیمن اعلام شد و فهمیدیم داستان درباره‌ی جنگ خدایان قدیم و جدید است، احتمالا همه‌ی ما، مخصوصا اکثریتی که با کتاب آشنایی نداشتند، فکر می‌کردیم که با سریال پرزد و خورد و تند و سریعی طرف خواهیم بود. حتی اپیزود اول هم تا حدودی این تصور را به واقعیت بدل کرد. اما از اپیزود دوم به بعد، سریال American Gods قدم جا پای فصل اول سریال کامیک‌بوکی «واعظ» (Preacherr) گذاشت، توجه‌اش را به معرفی و پرداخت کاراکترهای پرتعداد سریال و فضاسازی دنیای عجیب و غریبش معطوف کرد و ناگهان با چیزی متفاوت‌تر از آنچه که تصور می‌کردیم روبه‌رو شدیم: «خدایان آمریکایی» قرار بود به سریالی با ضرب‌آهنگ آرام تبدیل شود.

 

گرچه روایت باطمانینه‌ی داستانی که در یک دنیای فانتزی می‌گذرد اهمیت دارد، اما از یک جایی به بعد تماشاگران به دنبال حساس شدن ماجرا هستند. از جایی به بعد درگیری اصلی باید اتفاق بیافتد. مخصوصا وقتی با سریالی هشت قسمتی طرفیم که فقط زمان اندکی برای معرفی کاراکترها در دو طرف نبرد و پیش بردن داستان اصلی دارد. تاکنون «خدایان آمریکایی» کار خوبی جهت مبارزه با محدودیت‌های زمانی‌اش انجام داده است و با استفاده از سکانس‌‌های افتتاحیه‌اش و سکانس‌های میانه‌ی اپیزودش که یکی از یکی دیدنی‌تر و شنیدنی‌تر هستند، کاری کرده تا عدم رسیدگی سریال به درگیری اصلی (جنگ خدایان قدیم و جدید) چندان به چشم نیاید و همزمان بازیگران مهمی مثل بلکوییس، آقای نانسی، جن و بقیه را که در نبرد پیش‌رو حضور خواهند داشت، معرفی کند.

کدامیک از سریال های جدید را بیشتر می پسندید؟
کدامیک از سریال های جدید را بیشتر می پسندید؟
برای رای دادن لااقل یک گزینه را باید انتخاب کنید.

نظر دهید

تمامی گزینه هایی که با ستاره مشخص شده اند باید پر شوند. کد HTML مورد قبول نیست.

جستجوی مطالب

خبرنامه

 

برای دریافت آخرین اخبار در مورد سریال ها و بازیگران
با وارد کردن آدرس پست الکترونیک خود خبرنامه ما را دریافت نمایید